tipy na výlet
Relaxace u vody

Aqualand Moravia
vzdálenost 7 km
16 bazénů , 24 toboganů a skluzavek, 30 saun

Koupaliště Mikulov
vzdálenost 13 km
plavecký a rekreační bazén, tobogán a skluzavky

Koupaliště Žabčice
vzdálenost 21 km
plavecký a rekreační bazén, tobogán, bublinková zátoka, vodní lezecká stěna

Koupaliště Březí
vzdálenost 10 km
plavecký bazén

Lom u Mariánského Mlýna (Mikulov)
vzdálenost 13 km, zaplavený vápencový lom

ATC Merkur
vzdálenost 6 km
koupání a vodní sporty v přírodní nádrži, písčité i travnaté pláže, windsurfing, kitesurfing, tobogán, volejbal, tenis, minigolf, rybaření
Zámek Mikulov
Původně zeměpanský hrad byl Přemyslem Otakarem II. v roce 1249 udělen v léno Liechtensteinům. Ty na konci 16. století vystřídali Dietrichsteinové a za jejich vlády získal po požáru v roce 1719 zámek svou dnešní podobu. V roce 1945 při ústupu německé armády zámek do základů vyhořel, avšak díky péči Spolku pro obnovu mikulovského zámku byl v 50. letech náročně opraven. K nejzajímavějším součástem zámku patří zámecká knihovna a sál předků. Nyní je zámek sídlem Regionálního muzea v Mikulově a naleznete zde hned několik zajímavých expozic.

Historické náměstí Mikulova
Přirozené centrum města vzniklo v 16. století. V polovině 17. století zde vyrostla řada renesančních domů, z nichž mnohé se dochovaly v nezměněné podobě dodnes…Mezi nejzajímavější patří bezesporu Sgrafitový dům U Rytířů, Kašna a Sousoší Nejsvětější trojice.

svatý kopeček
Svatý kopeček patří k jedné z nejvýraznějších dominant Mikulova. Na vrchol kopečku až k poutní kapli sv. Šebestiána, vás zavede křížová cesta.

Kozí hrádek
Dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem – skalnatá dominanta města Mikulova. Památka je volně přístupná a stala se oblíbeným místem odpočinku.

Dietrichsteinská hrobka
Kostel sv. Anny s napodobeninou Svaté chýše z italského Loreta vyrostl v průběhu let 1623-1656 v dolní části mikulovského náměstí. Na jihozápadní straně kostela byla vystavěna pohřební kaple Dietrichsteinů, počátkem 18. století získal dvouvěžové průčelí podle návrhu J. B. Fischera z Erlachu. Celou stavbu značně poškodil zničující požár města v roce 1784 a teprve v polovině 19. století byla přestavěna na hrobku rodiny Dietrichsteinů. Z dosavadního prozatimního útočiště pod kostelem sv. Václava sem byly přeneseny pozůstatky členů rodu z let 1617-1852.

Janův hrad
Janův hrad, zvaný Janohrad, je umělá zřícenina středověkého hradu na okraji Lednicko-valtického areálu. Nechal jej zde podle dobové módy romantismu již v roce 1801 postavit kníže Jan Lichtenštejnský. Jako jeden z mála umělých hradů té doby byl Janohrad naprojektován jako obyvatelný a sloužil jako lovecký zámeček a myslivna, kde se panstvo shromažďovalo v době honů a pořádalo bohaté hostiny. Hrad ze tří stran obtéká Stará Dyje.

Zámek Lednice
Státní zámek Lednice patří k nejnavštěvovanějším památkám v naší republice. Novogotická přestavba v 19. století z něj vytvořila romantické sídlo obklopené jedním z největších evropských parků (téměř 200 ha), ve kterém návštěvník najde palmový skleník, benátskou kašnu, římský akvadukt, čínský pavilon, minaret a umělou zříceninu Janův hrad. Díky unikátnímu propojení stavebních památek s okolní člověkem formovanou přírodou byl v roce 1996 celý lednicko-valtický areál zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

Lednický skleník
Zámecký skleník postavil rod Lichteštejnů v roce 1842. Nachází se v něm velká sbírka subtropických a tropických rostlin. V teplém vlhkém vzduchu můžete obdivovat nejen květy orchidejí, ale i samotnou výjimečnou stavbu.

Lednický minaret
Výraznou dominantou lednicko-valtického areálu je zděný minaret, kterému se také říká Turecká věž. Na věž se dostanete po zdolání 302 schodů. Odměnou vám bude krásný výhled na okolní krajinu.

zámek Valtice
Valtický zámek, vzniklý rozšířením hradu založeného patrně v 11. století, byl od konce 14. století do poválečné konfiskace sídlem vládnoucího knížete z rodu Liechtensteinů. Velikost a nádhera barokní výzdoby svědčí i dnes o tom, že býval rezidencí jednoho z nejmocnějších šlechticů podunajské monarchie. Na stavbě zámku se podíleli věhlasní evropští stavitelé (Tencalla, otec a syn Ernové, Ospel, Martinelli, Beducci a mnoho jiných). Současnou podobu získal zámek nákladnými přestavbami v 17. a 18. století. Po vyvlastnění v roce 1945 je v majetku českého státu a je nyní spravován Národním památkovým ústavem. V roce 1996 byl zapsán jako nedílná součást Lednicko-valtického areálu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Kolonáda Na Rajstně
Kolonáda na vrchu Reistenberg, který se tyčí na pomezí dnešní jižní Moravy a Dolního Rakouska, je rodovým památníkem Liechtensteinů a zároveň krajinnou pohledovou dominantou.

zdroj: Wikipedia.org